OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

TECHNICKÁ PODPORA +420 605 755 557     OBJEDNAT TECHNIKA

DVB-T pozemní digitální vysílání

DVB (Digital Video Broadcasting) - Expertní skupina s více než 270 členy zabývající se řešením digitální televize. Zahrnuje problematiku digitální satelitní televize (DVB-S), digitální kabelové televize (DVB-C) a digitální pozemní televize (DVB-T). Jedná se o digitální způsob přenosu vysílání, které prostřednictví tzv. multiplexu umožňuje přenášet TV (rádio) programy v normách MPEG-2 nebo MPEG-4.

DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial) - Standard pozemní (terestriální) digitální televize. Na rozdíl od analogového vysílání jsou programy převáděny do datového toku a společně komprimovány MPEG-2 kompresí. To umožňuje daleko lepší využití frekvenčního spektra. Prakticky to znamená, že na jednom kanále místo jedné televizní stanice vysílá tzv. multiplex, který může obsahovat hned několik televizních a rozhlasových stanic (případně jiných služeb). I zde se můžeme setkat již s nastupujícím systémem DVB-T2 s využívající kompresí MPEG-4.

 


DVB-T

televizní stanice | vysílače

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.