0 Kč s DPH

TECHNICKÁ PODPORA +420 605 755 557     OBJEDNAT TECHNIKA

Prima Comedy Central startuje. Jak a kde naladit?

14.12.2015

Nový komediální a zábavní kanál Prima Comedy Central zahajuje své vysílání. Kde naladíme novou stanici?

Prima Comedy Central již dnes 14.12.2015 v 15:00 hodin a na obrazovky uvede svůj program nabitý satirickým a nekonvenčním humorem. Diváci se mohou těšit na kultovní sitkomy, v Čechách neokoukané seriály nebo vlastní tvorbu. Nová televizní stanice sází nejen na osvědčenou klasiku, ale také na originální pořady, které budou zcela odpovídat lokálnímu obsahu.

Díky tomu Prima Cental Comedy uvede původní seriál Setkali se na sídláku nebo vlastní a exkluzivní stand-upy. A čím jiným kanál zahájit, než prvním dílem kultovního seriálu Doktůrci (Scrubs)? Epizoda se navíc trefně jmenuje Můj první den.

Prima Comedy Central je společným projektem české komerční skupiny FTV Prima a amerického koncernu VIMN (Viacom International Media Network). FTV Prima nové stanici propůjčí jméno a bude pro novou stanici zajišťovat prodej reklamního času. Viacom se postará o zbytek - provoz nové stanice, který bude těžit z bohaté knihovny vysílatele.

Kanál Prima Comedy Central bude již šestým programem pod značkou Primy - po programech TV Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM a nedávno spuštěné televizi Prima MAX.

Jak naladit Prima Comedy Central?

Pozemní vysílání

Viacom si pro šíření stanice Prima Comedy Central vybral celoplošný multiplex 4 operátora Digital Broadcasting. Stanice je součástí vysílací sítě, která již šíří programy jako TV Fanda, TV Smíchov, TELKA a řadu dalších. Pro možnost sledování programu je nutné provést nové vyhledávání (ruční či automatické). Vedle uvedených stanic set top box či televizor nalezne i novou programovou pozici Prima Comedy Central, která je v provozu již od 8.12.2015.

Prima Comedy Central tak obsadilo jinou vysílací síť než ostatní programy pod značkou televize Prima. Pro příjem PCC je nutné mít možnost příjmu multiplexu 4. U individuálního příjmu je nutné si rozšířit přijímací zařízení o multiplex 4, pokud jej doposud nemáte. U STA (společná televizní anténa) je nutné kontaktovat jejího správce a požádat o rozšíření přijímací anténní soustavy.

Satelit

Prima Comedy Central zatím není v nabídce žádného satelitního operátora. Stanice není v nabídce platforem Skylink, Nová Digi TV CZ ani freeSAT. Máte-li zájem o tuto stanici, kontaktujte svého operátora s dotazem ohledně zařazení programu do jeho nabídky.

Provozovatel Prima Comedy Central má licenci nejenom pro terestrické vysílání ale i pro satelitní distribuci. Zda a kdy se program objeví i na satelitu zatím není jasné.

Kabelové televize a IPTV

Z kabelových a IPTV sítí potvrdil zařazení programu do své nabídky největší kabelový operátor UPC Česká republika, který zařadil novou stanici do svého programového rastru v SD rozlišení. Dále je stanice také v nabídce internetové televize O2 TV společnosti O2 Česká republika. Stanice byla umístěna na 149. pozici v EPG.

S ostatními operátory probíhají intenzivní vyjednávání.

zdroj: www.parabola.cz

 

 

DELTECH - ANTÉNY A SATELITY -  STA SERVIS - SERVIS SPOLEČNÝCH TELEVIZNÍCH ANTÉN - KARLOVY VARY