0 Kč s DPH

TECHNICKÁ PODPORA +420 605 755 557     OBJEDNAT TECHNIKA

DIGITÁLNÍ TELEVIZNÍ VYSÍLÁNÍ DVBT / DVBT2


DVB (Digital Video Broadcasting) - Expertní skupina s více než 270 členy zabývající se řešením digitální televize. Zahrnuje problematiku digitální satelitní televize (DVB-S), digitální kabelové televize (DVB-C) a digitální pozemní televize (DVB-T). Jedná se o digitální způsob přenosu vysílání, které prostřednictví tzv. multiplexu umožňuje přenášet TV (rádio) programy v normách MPEG-2 nebo MPEG-4.

DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial) - Standard pozemní (terestriální) digitální televize. Na rozdíl od analogového vysílání jsou programy převáděny do datového toku a společně komprimovány MPEG-2 kompresí. To umožňuje daleko lepší využití frekvenčního spektra. Prakticky to znamená, že na jednom kanále místo jedné televizní stanice vysílá tzv. multiplex, který může obsahovat hned několik televizních a rozhlasových stanic (případně jiných služeb). Nastupujícím systémem vysílání je DVB-T2 s využívající kompresí MPEG-4.

PROČ JE NUTNÝ PŘECHOD Z DVB-T NA DVB-T2

Přechod z DVB-T na DVB-T2 je zapříčiněn odebráním části televizních kmitočtů, přesně pásma 700MHz, které budou přiděleny mobilním sítím 5. generace. 


DVB-T

televizní stanice | vysílače

 

 

DELTECH - ANTÉNY A SATELITY -  STA SERVIS - SERVIS SPOLEČNÝCH TELEVIZNÍCH ANTÉN - KARLOVY VARY