0 Kč s DPH

TECHNICKÁ PODPORA +420 605 755 557     OBJEDNAT TECHNIKA

Hokejový Spengler Cup od 26.12. na Sport 1 a Sport 2

16.12.2015

Spengler Cup je skutečný hokejový klenot a zároveň nejstarší klubová soutěž Evropy. Tuto prestižní sportovní událost mohou diváci sledovat na sportovních stanicích Sport1 HD a Sport2 HD už od 26. prosince tohoto roku.

Spengler Cup se stane na týden vedle KHL další skvělou podívanou pro fanoušky hokeje. Turnaje se účastní pouze 6 vybraných týmů a o vítězi se rozhodne přesně týden od prvního zápasu.

Kouzlo tomuto turnaji dodává jak atmosféra v úchvatném prostředí švýcarského Davosu a místní architektonicky zajímavé Valiant Aréně, tak i fakt, že turnaj disponuje nezapomenutelnou vánoční atmosférou.

Historie Spengler Cupu se začala psát v posledních dnech roku 1923. Tehdy se do Davosu poprvé sjely hokejové týmy z Evropy a utkaly se o pohár, jenž nesl jméno zakladatele turnaje, velkého hokejového nadšence, lékaře Carla Spenglera. Vítězem prvního ročníku se stalo mužstvo oxfordské univerzity sestavené převážně z Kanaďanů.

Se Spenglerovým pohárem je spojen také český, respektive československý hokej. První mužstvo ze středu Evropy se jej zúčastnilo v roce 1929. Byl to slavný LTC Praha a hned při své premiéře turnaj také vyhrál. LTC Praha poté vyhrála ještě čtyřikrát. V minulých letech se pak tradičně zúčastňovali české týmy jako HC Sparta Praha, HC Vítkovice Steel, HC Dynamo Pardubice a další.

První zápas si mohou diváci vychutnat už 26. prosince na Sport1, živě od 15:00 a to mezi HC Lugano a Adler Mannheim. Další následuje hned o několik hodin později, od 20:15 hod.

oficiální stránky turnaje: https://www.spenglercup.ch/en/

zdroj: www.parabola.cz


 

 

DELTECH - ANTÉNY A SATELITY -  STA SERVIS - SERVIS SPOLEČNÝCH TELEVIZNÍCH ANTÉN - KARLOVY VARY